Architektura i nowoczesne budownictwo – Międzynarodowy Konkurs Kulturalny Międzynarodowego Centrum Morskiego w Kaohsiung / Mack Scogin Merrill Elam Architects

Morskie Centrum Kultury Kulturalnej i Ludowej Kaohsiung przywołuje gigantyczne naczynie zacumowane przy nabrzeżu.
Zarówno niedorzeczne, jak i odpowiednie, Centrum jest ikoną, malowniczym punktem orientacyjnym.
Pojęcie to jest dynamiczną przestrzenią publiczną wertykalnie horyzontalną – dwudziestoczterogodzinną atrakcją.
Za dnia Centrum jest ikoniczną sylwetką na tle nieba Kaohsiung, a nocą świetnym showplace, animowanym namiotem na wielką skalę.
To symbol miasta i miejsca dla wszystkich ludzi – wielki symbol morskiego dziedzictwa Kaohsiung i przyszłości przemysłu muzycznego.
Jest to miejsce, w którym każdy może doświadczyć najdoskonalszej pozycji przywileju i najspokojniejszej chwili pokoju i kontemplacji, miejsca, w którym młodzież miasta i jego międzynarodowa społeczność mogą spotykać się, by świętować, bawić się i odpoczywać w pięknie.
ich domu – miejsce pochodzenia, nowe i stare.
Architekt: Mack Scogin Merrill Elam Architects Lokalizacja: Kaohsiung, Tajwan Zespół projektowy: Mack Scogin (główny), Merrill Elam (główny), Jared Days Serwer (kierownik projektu), Matthew Brown, Winiensamo Chen, Esther Chiu, Barrett Feldman, Michael Filisky, Margaret Fletcher, Kevin Gotsch, Helen Han, Christopher Hoxie, Hanyun Hsu, Carrie Hunsicker, Alan Locke, Ted Paxton, Jennifer Pindyck, Sheri Schmieder, Bud Shenefelt, Kimberly Shoemake-Medlock, Chelsea Spencer, Clark Tate, Barnum Tiller, Supaporn.
B .
Vithayathaworngwong, Matthew Weaver, Rubi Xu, Yao Zhang Architekt wykonawczy: Fei & Cheng Associates Projekt teatralny: Fisher Dachs Associates Akustyka: Jaffe Holden Projekt oświetlenia: Tillotson Design Associates Projekt oświetlenia lokalnego: Redhouse Design Group Architekt krajobrazu: Michael Van Valkenburgh Associates Local Landscape Architect : Projektowanie środowiskowe Inżynier mechanik: Max Fordham Lokalny inżynier mechanik HVAC: IS Lin and Associates Inżynier budowy: Jane Wernick Associates Lokalny inżynier ds.
Inwestycji: Supertech Consultants Międzynarodowa fasada / inżynier ds.
Szkła: Dewhurst Macfarlane and Partners Bezpieczeństwo życia: Arup Lokalny inżynier geotechny: Sino Geotechnology Lokalny inżynier elektryk i hydraulik: Godson Engineering Design Co., Ltd Lokalny inżynier środowiska: Leaderman & Associates Lokalny inżynier ruchu: ATCI Centrum to próg, w którym wody rzeki i morza spełniają złożoność handlu i warunków miejskich.
miejski katalizator zapraszający ludzi Kaohsiung do brzegu wody.
Cała strona, w tym port, to miejsce spektaklu, w którym pojedynczy improwizowany chodnik działa na poważny koncert, a wszystko pomiędzy współistniejącymi obiektami i budynkami, które zapewniają prawie nieskończoną elastyczność i różnorodność.
Transformowalność głównego etapu sali dużych wydajności w wyjątkowy sposób rozszerza relację wydajność / oglądalność.
Ulepszona przez zastosowanie projekcji i infrastruktury, wydajność rezonuje w wielkiej skali i jednocześnie w najmniejszych, najbardziej intymnych przestrzeniach budynków i krajobrazu.
rendering Schemat skupia całą energię Centrum w ujściu rzeki Miłości, ściśle przylegającą do tkanki miejskiej.
Dwa główne komponenty programu, Centrum Muzyki Pop i Centrum Wystaw Kulturowych Morza, rozmieszczone są po obu stronach ujścia rzeki, połączone łącznikiem dla pieszych.
Centrum Muzyki Pop jest trzymane w szachu na nabrzeżu przez efekt holownika .
Centrum Wystawiennictwa Kultury Morskiej i wzdłuż linii holowniczej łącznika między nimi, co oznacza ich domniemane i rzeczywiste wzajemne zaufanie.
rendering Składając elementy programu w pionie i grupując je mocno po obu stronach rzeki, strona jest zarezerwowana jako otwarta przestrzeń parkowa dla wydajności, do użytku publicznego lub do przyszłej ekspansji / rozwoju.
Układanie elementów programu inicjuje pionową procesję w tkance miejskiej i pozycjonuje publiczność w miejscu uprzywilejowanym na szczycie Pop Music Center w Vertical Meander z widokiem na miasto i port.
W połączeniu z istniejącymi parkami na południowym wschodzie i południowym zachodzie, znaczny zielony pokos pielęgnuje teraz ujście rzeki i zapewnia zrewitalizowaną wodę dla mieszkańców miasta Kaohsiung i ich gości.
Krajobraz jest obsadą charakterystycznych bohaterów głównych zebranych w celu wykonania w odpowiedzi na ich sąsiednich odbiorców o różnych warunkach miejskich.
Krajobraz funkcjonuje od razu, wspierając budowę i strategie planowania systemu oraz jako autonomiczne rekolekcje miejskie.
Urzeczywistnienie Zarówno nautyczny, jak i teatralny charakter, Centrum jest unikalne na świecie, zrodzone z tętniącego życiem miasta Kaohsiung i jego morskiej kultury, a także energii i fenomenu muzyki popularnej – rodzaju przyjaznego stworzenia, które można znaleźć tylko w Kaohsiung .
renderowanie renderowania renderowania
[przypisy: płyta mdf castorama, evalon, zagospodarowanie skarpy ]

Powiązane tematy z artykułem: evalon płyta mdf castorama zagospodarowanie skarpy