Budownictwo wczoraj i dzis : Propozycja konkursowa Miami Metromover Station / Office-247

Ideą projektu pierwszej nagrody stacji Metromover Office-247 jest złożony krajobraz, który dzięki swojej formie generuje szereg połączeń na różnych poziomach, zmieniając miejską kondycję śródmieścia Miami.
Ich propozycja miała na celu przesunięcie pozycji stacji i umieszczenie jej w poprzek, między dwoma nowymi muzeami w Dawntown Miami.
Propozycja ma na celu stworzenie trzeciego miejskiego parametru, który zamykając plac w kierunku autostrady, otwiera przestrzeń południowo-dwusetnego parku.
Wykonując taką akcję miejską, stacja staje się nową przestrzenią wewnątrz miasta, w której można wyrazić nowy rodzaj stanu cywilnego.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Formalnie stacja jest złożoną przestrzenią generowaną przez przepływ i ruch pasażerów i odwiedzających, tworząc serię wewnętrznych i zewnętrznych ramp, które mostują linie kolei metromover.
Celem jest połączenie obu stron stacji, a jednocześnie stworzenie wewnętrznego nachylonego krajobrazu, który nieustannie płynie na plac na zewnątrz.
Propozycja składa się z interaktywnej fasady, która wygląda po obu stronach, w kierunku stacji i placu.
Pomysł polega na wygenerowaniu przepony, którą trzeba będzie pokonać, aby uzyskać dostęp do placu w drodze do muzeów.
Proponujemy nową działalność, która wytworzyła nowy krajobraz miejski między obiema muzeami, wykorzystując potencjał budownictwa infrastrukturalnego.
audytorium Materiałem jest, że objętość stacji jest proponowana jako biała, perforowana siatka z betonu, która umożliwia ciągły przepływ powietrza z przefiltrowanym karaibskim światłem, tworząc lśniący nastrój wewnątrz w ciągu dnia; ale ze zmieniającym się efektem atmosferycznym po południu i wieczorem, tworząc ruchome wzory w oświetleniu na zewnątrz pociągami i pasażerami.
front Zgłoszona propozycja dla stacji metromover uzyskała pierwszą nagrodę w konkursie 2009 organizowanym przez www.dawntown.org, który koncentruje się na rozszerzeniu debaty i generowaniu propozycji dla centrum Miami poprzez serię corocznych konkursów.
Wniosek zarejestrowany i złożony przez biuro zespołu – 247: Rosalea Monacella, Craig Douglas i Armando Oliver Suinaga, został opracowany w 2009 roku dla Biura Badań Przemian Urbanistycznych na Uniwersytecie RMIT.
Główni projektanci laboratoriów badawczych: Rosalea Monacella i Craig Douglas.
Raport Jury: rzut rożny 1.
Wyznacza misję rozwiązania dla jednej przestrzeni, znajdując rozwiązanie dla najbardziej krytycznej przestrzeni sąsiadującej, która jednoczy oba muzea i tworzy publiczny teatr.
2.
Głęboki gest ma jeszcze skalę, która ma sens.
3.
Ekscytujące i wciągające, ponieważ przybywasz na tak wiele różnych poziomów.
4.
Ścieżki Metromover i platforma rekonfigurowane w logiczny i efektywny sposób.
5.
Ikoniczny i funkcjonalny.
6.
Adresuje ludzi, aktywuje plac i tworzy społeczność.
7.
Umiejętność celebrowania i dzielenia się sztuką ze społeczeństwem.
8.
Służy jako dynamiczna przestrzeń publiczna dla obu muzeów do wspólnego programowania.
9.
Ekran i plac dają możliwości generowania dochodów dla hrabstwa Miami Dade.
Architekt: Office-247 Lokalizacja: Bicentennial Park, Miami, Floryda, Stany Zjednoczone Rok: 2009 Funkcja: Stacja Metromover Jury: Terry Riley, Harpal Kapoor, Luis Revuelta, Mera Rubell, Dennis Scholl, Gillian Thomas, Paul Zamek Współtwórcy: Armando Oliver Suinaga, Rosalea Monacella, Craig Douglas Klient: www.dawntown.org; Andrew Frey, dyrektor wykonawczy Projekt: Międzynarodowy anonimowy obszar konkursowy: 2000 m2
[hasła pokrewne: stalbud skoczów, pucolany, parafia matki boskiej częstochowskiej w wołominie ]

Powiązane tematy z artykułem: parafia matki boskiej częstochowskiej w wołominie pucolany stalbud skoczów