Magazyn architektoniczny : Wzrost Vanity: Ile Wieżowca jest Użyteczną Przestrzenią

1.
Kingdom Tower / Adrian Smith + Gordon Gill Architecture.
Obraz.
Adrian Smith + Gordon Gill Architecture Coraz większy wzrost liczby ludności w połączeniu z ciągłym rozwojem ośrodków miejskich oznacza, że budynki będą generalnie wyższe.
W maju tego roku światowa rywalizacja o budowę wież z wysokimi wysokościami wydaje się zwalniać, szczególnie w Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Pytanie na ustach wielu ludzi brzmi jednak, ile z tych kolosalnych budynków stanowi faktyczną przestrzeń użytkową.
Rada ds.
Wysokich Budynków i Miejskiego Obszaru Mieszkalnego (CTBUH), który niedawno nazwał Najlepszą Wysoką Budowę w 2013 r., Opublikowała artykuł poświęcony koncepcji Vanity Height, czyli odległość między najwyższą piętą zajmowaną przez wieżowiec a jej szczytem architektonicznym.
Wyniki pokazują, że wiele super-drapaczy chmur ma zaskakująco nierównomierne proporcje między przestrzenią mieszkalną i nie zajmującą miejsca.
Kryteria wysokości CTBUH definiują budynek jako supertall, jeśli jego wysokość jest na szczyt architektoniczny.
jest powyżej 300 m (984 stóp).
Aby podać pewien kontekst, budynek Empire State jest mierzony na 373 m (1224 stopy), podczas gdy budynki takie jak Dubai Burdż Chalifa, który mierzy na 828 m (2717 stóp), prowadzą do Ery Megatall.
Według CTBUH, od lipca 2013 r.
Istnieje tylko 73 budynków supertalowych i 2 megatalowych.
Dzięki uprzejmości CTBUH dzięki dwóm najwyższym budynkom CTBUH Dubai oba oferują interesujące statystyki.
Całkowita wysokość marności Burdż Chalifa wynosi 244 m, co samo w sobie będzie jednym z najwyższych drapaczy chmur w Europie.
Z kolei Burj Al-Arab ma najwyższy współczynnik próżności w każdym budynku supertalowym.
z 124 m (39%) z całkowitej wysokości 321 m ., przeznaczonej na wolną od zajmowania przestrzeń nad najwyższą piętrzącą się podłogą ..
Średnia wysokość próżności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynosi 19%, co sprawia, że jest to naród z najodleglejszymi budynkami supertalowymi.
W USA wieża Bank of America w Nowym Jorku ma zajmowaną wysokość podłogi wynoszącą 235 m, pozostawiając 131m (lub 36%) osób nieuprawnionych.
CTBUH przewiduje, że po ukończeniu One World Trade Center w 2014 roku, Nowy Jork będzie domem dla trzech z dziesięciu najlepszych pięter na świecie.
Dzięki uprzejmości Emporis Pomimo tego, że jeszcze nie widzimy, by budynek osiągnął 1000 m, Emporis przygotowało listę dziesięciu najlepszych najwyższych drapaczy chmur, które są obecnie w budowie.
Trzy z najwyższych w kolekcji budowane są w Chinach, podczas gdy dwie inne (w tym Wieża Królestwa, która ma trafić na 1000 m, oraz Wieża Królewska na Maczków) znajdują się w Arabii Saudyjskiej.
Niezależnie od tego, czy wskaźniki Vanity Height będą rosnąć, ponieważ budynki na całym świecie będą konkurować o najwyższy poziom, będą one czymś wartym obejrzenia.
Odwiedź interaktywny diagram badający historię Wzrostu Próżności przez CTBUH.
Możesz przeczytać cały artykuł opublikowany przez CTBUH tutaj (PDF).
Referencje: CTBUH, Emporis
[podobne: pucolany, wołomin parafia matki boskiej częstochowskiej, płyta mdf castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: płyta mdf castorama pucolany wołomin parafia matki boskiej częstochowskiej