Nowoczesna architektura : „Architektura Jean Prouvé” w Galerie Patrick Seguin

Po raz pierwszy publicznie, Galerie Patrick Seguin zaprezentuje na żywo, każdego dnia, zestaw odsuwanego bungalowu Jean Prouvé o wymiarach 6 × 6 metrów, stworzonego dla ofiar wojen w Lotaryngii.
Rzeczywiście, zespół złożony z 3 osób zajmie się codziennym tworzeniem tego odniesienia do architektury zdejmowalnej na stoisku.
od 11 do 19.
odsłaniając każdego dnia absolutną nowoczesność tego projektu.
W nocy, drugi zespół będzie odpowiedzialny za zdejmowanie i kratowanie każdego z elementów tworzących dom (rama portalu i belka kalenicy, zewnętrzne pokrywy, panele elewacyjne, metalowa konstrukcja podłogi.) Dla nokturnu w czwartek 16 czerwca galeria zorganizuje instalację, demontaż i krach w ciągu jednego dnia.
Więcej informacji i zdjęć po przerwie.
Dzięki swoim konstrukcjom wizjoner Jean Prouvé odpowiedział na potrzeby swoich współczesnych: uproszczenie montażu i montażu, ruchome konstrukcje umożliwiające wysyłanie ich daleko od miejsca produkcji, prostotę i funkcjonalność.
Zbudowane po raz pierwszy w 1944 r.
W celu odbudowy ofiar wojny w Lotaryngii, domy te przetrwały jedynie okres powojenny w bardzo ograniczonej liczbie.
Podwójnie zaangażowany w regenerację regionu.
jako rodowity Nancy i twórca geniuszu.
Jean Prouvé wygrał w Ministerstwie Rekonstrukcji i Urbanistyki zamówienie na awaryjne mieszkanie.
Łatwo transportowany i zdemontowany, jego.
Shacks.
wykonane w całości z drewna i metalu (z których ten ostatni był bardzo krótki) były prawdziwym architektonicznym zamachem.
Komponenty zostały wysłane bezpośrednio do zniszczonych przez bombę wiosek, gdzie mogły zostać zmontowane na miejscu w ciągu jednego dnia przez trzy osoby, umożliwiając bezdomnym pozostanie na miejscu.
Niestety, niedobór materiałów i finansowania, a także oficjalny nacisk na potrzebę stałego mieszkania sprawiły, że produkcja tych przejściowych mieszkań nigdy nie przekroczyła limitowanej fazy.
Jean Prouvé otrzymał Złoty Medal Ministerstwa w 1947 roku.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
[hasła pokrewne: castorama rumia, castorama oświęcim godziny otwarcia, konstrukcje stalowe allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama oświęcim godziny otwarcia castorama rumia konstrukcje stalowe allegro