Nowoczesna architektura : Mecanoo zaprojektuje nowy Kampus Narodowego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Moskwie

Dzięki uprzejmości Mecanoo Mecanoo wygrał międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie nowego kampusu Narodowego Uniwersytetu Nauki i Technologii (MISiS), jednego z wiodących uniwersytetów technicznych w Rosji.
Kampus o powierzchni 100 akrów będzie zlokalizowany w nowej dzielnicy Moskwy, gdzie oczekuje się 300 000 nowych mieszkańców w ciągu najbliższych 20 lat.
Kampus obejmuje zakwaterowanie dla 10.000 studentów i 3000 akademików i jest domem dla siedmiu departamentów, kilku instytutów badawczych, biblioteki, centrum biznesowego, hotelu, parku sportowego, kina, kawiarni i sklepów.
Jako warunek finansowania projektu przez prezydenta Miedwiediewa, budowa musi się rozpocząć pod koniec roku.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Narodowy Uniwersytet Nauki i Technologii (MISiS) jest jedną z wiodących rosyjskich uczelni technicznych i poprowadzi kraj w kierunku przejścia na innowacyjną gospodarkę opartą na wiedzy.
MISiS wyrósł z dwóch czołowych graczy uprzemysłowienia Związku Radzieckiego w ubiegłym stuleciu, Moskiewskiej Akademii Kopalni i Moskiewskiego Instytutu Stalowego.
Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki za pracę profesora Aleksieja Abrikosowa w dziedzinie nadprzewodnictwa wprowadziła Uniwersytet w międzynarodowy punkt zainteresowania w 2003 r.
Nowy kampus MISiS o powierzchni 100 akrów będzie stanowił rdzeń i katalizator dla rozwoju Projektu A101, nowego 13 000 akrów.
dzielnica Moskwy, w której oczekuje się 300 000 nowych mieszkańców w ciągu najbliższych 20 lat.
Kampus obejmuje mieszkania dla 10.000 studentów i 3000 akademików, siedem budynków wydziałowych, kilka instytutów badawczych, bibliotekę, centrum biznesowe, hotel, park rozrywki, kino, kawiarnie i sklepy.
Warunkiem finansowania projektu przez prezydenta Miedwiediewa jest to, że budowa rozpocznie się pod koniec roku, a kampus zrealizowany w ciągu 7-10 lat.
Lokalizacja Witryna o powierzchni 100 akrów została przekazana w ramach rozwoju Masshtab ze strategią tworzenia silnego katalizatora dla Projektu A101, z kampusem uniwersyteckim w jego sercu.
Kampus jest strategicznie zlokalizowany zaledwie trzy kilometry od obwodnicy Moskwy (MKAD) na wschód od autostrady Kaluzhskoye Shosse, która łączy Moskwę z południową Rosją.
Przyszłe ścieżki tramwajowe będą przebiegały równolegle do uniwersyteckiego połączenia z centrum Moskwy i projektem A101.
Dzięki uprzejmości kampusu Mecanoo Urban Kampus posiada naturalne piękno z lasem i dolinami jeziora jako ważne cechy.
Plan kampusu obejmuje tę jakość poprzez centralny kampus jako rdzeń kampusu.
Park staje się głównym publicznym miejscem spotkań pracowników, naukowców, studentów i profesorów, którzy dzielą się pomysłami i udzielają się towarzysko.
Budynki wydziału otwierają się na park, podnosząc atmosferę otwartości, innowacji i wzajemnego nawożenia pomysłów.
Konstrukcja siatki miejskiej zapewnia elastyczność planowania, aby umożliwić przyszły rozwój i dwufazową konstrukcję.
Budynki same w sobie będą elastyczne, aby dostosować się do rosnącej liczby studentów i do najbardziej zaawansowanych technologii komunikacyjnych i medialnych, które czasami są trudne do przewidzenia.
Wychodząc naprzeciw jeziora i głównego wejścia do kampusu, Centrum Studenckie i Biblioteka funkcjonują jako budynki wejściowe, każda z własną tożsamością, i tworzą markę dla nowego MISiS, prezentując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i technologii w celu przyciągnięcia międzynarodowych studentów i czołowych naukowców.
.
Typologia rezydencji kampusowej opiera się na zasadach dziedzińca i jest podzielona na domy miejskie, patio i dziedziniec, z których każdy ma wyraźną zieleń.
Centrum kampusu jest wolne od samochodów, zapewniając spójny, bezpieczny i przyjazny dla pieszych kampus.
Zrównoważony rozwój Plan kampanijny MISiS odzwierciedla innowacyjny charakter uniwersytetu dzięki inteligentnym działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju, obejmującemu 45-stopniową orientację budynku, dzięki czemu unika się ekspozycji na całą północ, maksymalnie naturalnego światła, użycia lokalnych materiałów, prefabrykowanych elementów, aby zaoszczędzić na czasie budowy i energii, w przyszłości dzięki elastyczności sieci miejskiej, ścianom klimatycznym, ogrzewaniu termicznemu i chłodniom, oświetleniu naturalnemu i wentylacji oraz magazynowaniu wody deszczowej.
Dzięki uprzejmości programu Mecanoo 100 hektarowy kampus masterplan opracowany w dwóch fazach (195 200 m2 i 204,800 m2) z 400 000 m2 powierzchni budynku, w tym 36 000 m2 budynków administracyjnych i usługowych oraz centrum biznesowego 112 000 m2 budynków edukacyjnych i laboratoryjnych, 100 000 m2 rezydencje dla pracowników dydaktycznych, akademiki o powierzchni 110 000 m2, 40 000 m2 obiektów użyteczności publicznej, kulturalnych, rekreacyjnych i innych oraz 5000 miejsc parkingowych.
[hasła pokrewne: konstrukcje stalowe allegro, lego technic allegro, evalon ]

Powiązane tematy z artykułem: evalon konstrukcje stalowe allegro lego technic allegro